Konservatuvarımızdan Güz Konseri'nin İkincisi

03 Aralık 2018 Pazartesi

Konservatuvarımızın düzenlediği ve birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği “Güz Konseri”, Üniversitemiz akademik ve idari personelinin yanı sıra öğrencilerimizin ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda, 03 Aralık 2018 Pazartesi günü düzenlenen konserde, GRÜ Devlet Konservatuvarı öğrencileri ve akademisyenleri, birbirinden güzel eserleri, hazırladıkları koreografiler eşliğinde izleyenlerin beğenisine sundular.

Konser gecesi Prof. Dr. Vasıf Hasanoğlu’nun hazırladığı ve öğrencilerinin sunduğu piyano dinletisiyle başlayan program, Doç Dr. Burak Hoşses’in yine öğrencileriyle hazırladığı oda müziğiyle devam etti.

Öğr. Gör. Betül Yetkin Gülmez’in öğrencilerinden oluşan oda müziği grubunun eşlik ettiği Alman dansı ve yine Öğr. Gör. Betül Yetkin Gülmez ile Öğr. Gör. Şeyda Yasemin Gürsoy’un hazırladığı Johann Strauss’un Mavi Tuna Valsi izleyenleri büyülerken, Öğr. Gör. Bahar Adıgüzel ve öğrencilerinin gitar eşliğinde sundukları eserler ve akabinde Dr. Öğr. Üyesi Bertan Rona’nın şeflik yaptığı çok sesli koro, dinleyicilerin beğenisini kazandı.

Dr. Öğr. Üyesi Halis Gürkan Kırankaya’nın öğrencileriyle hazırladığı muhteşem klarnet performansının ardından Öğr. Gör. Bilal Dizdar’ın birbirinden güzel türküleri seslendirdiği bağlama resitaline tüm salon eşlik etti.

Gecenin sonlarına doğru Öğr. Gör. Arda Eravcı’nın öğrencileriyle hazırladığı zeybek gösterisi büyük alkış alırken, Öğr. Gör. Serdar Özdoğan’ın kendine has tavrıyla çaldığı bağlamasıyla ortaya koyduğu performans, dinleyicileri büyüledi.

Üniversitemiz akademisyenleri ve öğrencileri tarafından birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği/sahnelendiği gece, Öğr. Gör. Şeyda Yasemin Gürsoy ve öğrencilerinin hazırladığı ve konserin kapanışına yakışır güzellikle bir performans sergiledikleri “Gavallı Azeri Dansı” ile sona erdi.

Konser sonunda sahneye çıkan Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Devlet Konservatuvarının muhteşem bir performans sergilediğini belirterek, programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Devlet Konservatuvarının belirli aralıklarla konserler verdiğini ve yıl içerisinde bir çok etkinliğe ev sahipliği yapan GRÜ’de, müzik ve benzeri sanat etkinliklerinin farklı bir ilgi gördüğünü hatırlatan Rektörümüz, bunun Giresun halkının sanata verdiği değeri işaret ettiğini söyledi.

GRÜ olarak şehrin bu alandaki eksikliğini gidermek için çalıştıklarını belirten Rektörümüz, bu konuyla alakalı yapılan çalışmaları yakın zamanda yine Giresun halkının beğenisine sunacaklarını söyledi.

Görsel ve işitsel açıdan muhteşem bir gece olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun, konserin gerçekleşmesine katkı sağlayan öğrencilere ve onları yetiştiren akademisyenlere teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

 

Hızlı Erişim